Tenis,Squash,Bowling,Badminton,Sauna a Pára,Solárium,Wallyball

21:30 - 22:00volnovolno
SQUASH

Popis kurtu

Samotná hra začíná podáním, které se provádí z malého čtverce na hřišti, ve kterém musí hráč stát alespoň jednou celou nohou. Hráč, který podává poprvé (v setu nebo po ztrátě), si může vybrat, zda se bude podávat z levé nebo pravé strany. Pokud však podává vícekrát v řadě, musí strany pravidelně každé podání střídat. Při podání si hráč míček rukou nebo raketou nadhodí a odpálí ho na přední stěnu mezi prostřední čáru (servis čára) a horní outovou čáru. Míček (pokud ho neodpálí přijímající volejem) musí po odrazu z přední stěny dopadnout do většího protilehlého obdélníku (přijímacího prostoru), než stojí podávající. Než míček dopadne, může se odrazit i o další stěny.

Poté, co bylo provedeno dobré podání, se hráči střídají v úderech, dokud jeden nestihne nebo nesprávně odpálí míček anebo se dopustí jiného přestupku. Při hře se míček může libovolně odrážet od stěn s jakýmkoliv počtem dotyků, vždy se však musí dotknout čelní stěny. Může však jenom jednou dopadnout na zem. Dále při odpálení míčku hráčem se míček nesmí dotknout země dříve než přední stěny.

Pokud nechceme ztrácet body, musí se nám odehrané údery „vejít“ do hřiště, přičemž čára je ve squashi špatný míč. Na přední stěně se míček nesmí dostat na nebo pod nejnižší čáru (tin board) a na nebo nad nejvyšší čáru (horní out čára). Na zadní a bočních stěnách se míček nesmí dostat na nebo nad horní čáry popřípadě do vrchní sítě. Pokud při hře hráč nezasáhne míček, může učinit opakované pokusy o jeho zasažení.

Při zahájení druhého a každého následujícího setu podává jako první vítěz předchozího setu.

Hraje se do 11 bodů  beze ztrát na 3 vítězné sety. Vítěz musí vyhrát o 2 body.

SQUASH PRAVIDLO - vítěz zve poraženého po zápase na drink smiley

partneři